Friday 25 September 2020

08:20-08:40

Holy Communion

Venue: YouTube

Chapel and Assemblies

12:30-13:00

Gilson Girls Choir

Venue: Stretch Tent

Gilson, Music

15:10-16:30

Friday Prep Y13 - Everett 4

Venue: Everett 4

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Rugby Y10 Mon/Fri

Venue: Riverside

Co-Curricular, Sport

15:10-16:30

Yr 7 Rugby

Venue: Lower School

Co-Curricular, Lower school Yr 7

15:10-16:30

Friday Art Y12

Venue: Art Department

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday Cookery Course with Thomas Franks

Venue: Catering

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday Drama Y11

Venue: Tithe Barn

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday Drama Y13

Venue: Tithe Barn

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday externally organised activity

Venue: Off site

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday Prep Y11 - Bevan 6

Venue: Bevan 6

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday Prep Y11 - Bevan 8

Venue: Bevan 8

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday Prep Y11 - Bevan 9

Venue: Bevan 9

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday Prep Y12 - Goodwin 7

Venue: Goodwin 7

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday Prep Y12 - Goodwin 8

Venue: Goodwin 8

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday Prep Y12 - Goodwin10

Venue: Goodwin 10

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday Prep Y13 - Everett 1

Venue: Everett 1

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday Prep Y13 - Everett 2

Venue: Everett 2

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday Prep Y13 - Everett 3

Venue: Everett 3

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday Shiplake Enterprise

Venue: Stableyard 3

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday Year 11/12/13 Carousel

Venue: See rota in house

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Cricket Yr 10

Venue: New Field

Co-Curricular, Sport

15:10-16:30

Cricket Yr 9

Venue: New Field

Co-Curricular, Sport

15:10-16:30

Rowing Yr 10

Venue: Boathouse

Co-Curricular, Sport

15:10-16:30

Tennis Yr 10

Venue: Meet at Sports Hall

Co-Curricular, Sport

15:10-16:30

Tennis Yr 9

Venue: Meet at Sports Hall

Co-Curricular, Sport

15:10-16:30

Friday HPQ Y11

Venue: Stableyard 9

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday elite footballers

Venue: Meet on Memorial Field

Co-Curricular, Friday activities

15:10-16:30

Friday elite rowers

Venue: Boathouse

Co-Curricular, Friday activities

15:30

Exeat Begins (After School Commitments)

Term Dates

15:30-18:30

Year 12 Parent-Teacher Conference

Venue: Virtual Conference (remote viewing)

Academic, Parent Conferences, Sixth Form

No calendars have been selected


Option 1

Synchronize the current calendar view based on the selected filters with your personal calendar.

No calendar filters have been selected so the filtered sync will not return any events. Close this pop up and select your filters before synchronising a filtered view.

Synchronize Filtered Calendar

URL:
webcal://www.shiplakecalendar.org.uk/CalendarSync.ashx?Cal=Shiplake%20College%20Calendar&ID=239">


Option 2

Synchronize the entire school calendar with your personal calendar.

Synchronize Entire Calendar

URL:
webcal://www.shiplakecalendar.org.uk/CalendarSync.ashx?Cal=Shiplake%20College%20Calendar&ID=239